Pomiary 3D

Dzisiejsze możliwości projektowania kształtu dachu oraz konstrukcji dachu dzięki takim programom jak Dietrich’s CAD/CAM, w połączeniu z dokładnością wycinania elementów na centrach obróbczych, wymagają niezwykle dokładnych pomiarów budynku w rzeczywistości. Ponadto praktyka pokazuje, że większość budynków odbiega więcej lub mniej od projektu. Obecnie kładzie się nacisk na projektowanie indywidualne dopasowane do przyszłych domowników,  działki czy stron świata. Przez to powstają nowe, niecodzienne bryły domu oraz nietuzinkowe dachy.

1

Aby sobie z tym poradzić, każdy budynek mierzymy w rzeczywistości korzystając z dalmierza Leica 3D Disto. Jest to innowacyjne zastosowania tego urządzenia. Dotychczas wykorzystywany był np. do projektowania schodów. Podczas pomiaru, operator namierza interesujący go element budynku np. narożnik domu. Punkt zostaje zapisany w określonym położeniu w układzie XYZ. Taki pomiar pozwala na uzyskanie siatki punków odzwierciedlających rzeczywisty budynek.

1175479_176669752517444_2007383147_n

Jako pierwsza firma w Polsce wykorzystaliśmy Leica 3D Disto do wykonania kompletnej prefabrykowanej więźby dachowej. Dach powstał bez użycia metrówki do pomiaru, ani piły do wycięcia. Wykonaliśmy również otwory w murłatach na szpilki, które wcześniej zostały pomierzone w 3D.

Wykonujemy pomiary 3D również dla innych firm z branży budowlanej. Pomiary dachów, tarasów, budynków oraz inne np. pod zabudowy luksusowych kuchni na zamówienie.